You are currently viewing Jak wybrać łóżko do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu ze wszystkich domowych przestrzeni. Wygodny oraz zdrowy sen i relaks po pracowitym dniu to podstawa dobrostanu fizycznego i psychicznego. Dlatego też tak ważne jest, aby sypialnia była oazą komfortu i wytchnienia, w której bez zakłóceń naładujemy swoje akumulatory na kolejny zabiegany dzień. Najważniejszym jej punktem jest oczywiście łóżko, które powinno nie tylko cieszyć oczy, ale także stanowić wygodne i zdrowe miejsce do snu. Oto typy łóżek spośród których możemy wybierać:

  • Łóżka drewniane – najpopularniejszym rodzajem łóżek są te wykonane z drewna lub płyty meblowej. Składają się one ze stabilnej i wytrzymałej ramy, dopasowanego do niej stelaża pod materac, i wygodnego materaca. Szafki nocne do takiego łóżka przeważnie stanowią jeden, powiązany stylistycznie zestaw.
  • Łóżka tapicerowane – rosnącym zainteresowaniem cieszą się łóżka obite wysokiej jakości tkaninami lub skórą ekologiczną. Ich miękkie wezgłowie to duże udogodnienie podczas chwil spędzanych w łóżku z książką lub telefonem. Wybrać je można z szerokiej oferty modeli i materiałów wykończeniowych, dzięki czemu można stworzyć mebel, który będzie wręcz niepowtarzalny! Takie łóżko daje szersze możliwości aranżacyjne przy wyborze szafek nocnych i pozostałych mebli sypialnianych, takich jak na przykład siedzisko.
  • Łóżka kontynentalne – wyposażone w materac dolny, materac górny, a opcjonalnie także i topper czyli materac wierzchni i obite tapicerką, do niedawna używane tylko w hotelach, dzisiaj zaczynają przecierać sobie drogę do prywatnych sypialni.

Jakie wymiary powinno mieć łóżko?

Wymiary idealnego łóżka zależą od dostępnej przestrzeni, planowanego przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji. Łóżka pojedyncze przeważnie mają wymiary 80×200 cm lub 90×200 cm. Łóżka podwójne cechują się większym zróżnicowaniem – ich minimalna szerokość mogąca zapewnić wygodny sen dwóm osobom nie powinna być mniejsza niż 140×200 cm. Najpopularniejsze są również modele o wymiarach 160×200 cm, które nie tylko wygodnie pomieszczą dwie osoby, nie zabierając zbyt dużo przestrzeni, ale też dają możliwość podjęcia decyzji o zakupie jednego dużego lub dwóch pojedynczych materaców. Dostępne są również większe modele o wymiarach 180×200 cm i 200×200 cm, które sprawdzą się zwłaszcza u osób ceniących sobie dużą swobodę ruchów lub śpiących razem z dziećmi lub zwierzętami.

JKT Meble – Twój producent łóżek i mebli sypialnianych Częstochowa

JKT Meble to doświadczony producent łóżek i mebli sypialnianych z okolic Częstochowy. W naszym sklepie mebledosnu.pl oraz stacjonarnym salonie wystawowym przy ulicy Wieluńskiej 26 w Kłobucku zapoznać się można z szeroką oferta produkowanych przez nas łóżek sypialnianych tapicerowanych, mebli oraz materaców. Wysoka jakość i atrakcyjne ceny naszych produktów to atuty, o których mówimy z dumą. Dodatkowo oferujemy możliwość dużej personalizacji łóżek tapicerowanych i mebli sypialnianych, które wykonujemy także na specjalne zamówienie klienta.

Dodaj komentarz