You are currently viewing Materac kieszeniowy – co to jest i jaka jest jego budowa?

Materac kieszeniowy – co to jest i jaka jest jego budowa?

Podstawowym elementem budowy materaca kieszeniowego są sprężyny kieszeniowe. To nowa generacja sprężyn wypychająca z użycia stosowane do tej pory sprężyny bonellowe. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań, nie są one ze sobą połączone, a zamiast tego zamknięte pojedynczo w małych woreczkach z przewiewnego materiału. Każda z nich pracuje osobno, zapewniając optymalne podparcie w miejscu nacisku, dzięki czemu reagują na ciężar ciała dokładnie w punkcie jego zetknięcia z materacem. Kilkaset małych sprężynek zmienia swoje naprężenie w odpowiedzi na każdą zmianę pozycji użytkownika materaca, zapewniając mu zdrowe i ortopedyczne podparcie, a jednocześnie nie przenosząc drgań, co sprawia, że na materacu kieszeniowym bez przeszkód wyśpią się także dwie osoby.

Oprócz sprężyn kieszeniowych, materace tego typu mogą składać się także z innych warstw o uzupełniającym charakterze. Mogą być to na przykład:

  • pianka,
  • mata kokosowa,
  • lateks.

Materac kieszeniowy – u kogo się sprawdzi?

Materac kieszeniowy to dobry wybór dla osób, które chcąc zapewnić sobie zdrowy sen ze stabilnym, ortopedycznym podparciem za niewygórowaną cenę. Dzięki zdolności sprężyn do indywidualnego reagowania na nacisk, przystosowują się one do kształtu ciała, sprawiając, że podczas leżenia na boku kręgosłup pozostaje w najzdrowszej dla niego pozycji, jaką jest linia prosta. Materac taki sprawdzi się w profilaktyce schorzeń mięśniowo-szkieletowych i walce z dolegliwościami bólowymi, przystosowując się w trakcie użytkowania do kształtu ciała.

Dzięki temu, że nie przenoszą drgań, materace kieszeniowe sprawdzą się także u osób o lekkim śnie, które nie chcą być budzone przez kładącego się później lub wiercącego w łóżku partnera. Podobny efekt można również uzyskać, używając piankowego materaca, który jest w przeciwieństwie do sprężynowego bardziej statyczny, a wybór pomiędzy tymi dwoma modelami zależny jest od indywidualnych preferencji.

Materace kieszeniowe nie sprawdzą się natomiast dla dzieci poniżej około szóstego roku życia, ponieważ średnica sprężyn jest zbyt duża by zapewnić zdrowe i fizjologiczne podparcie delikatnemu kręgosłupowi dziecka. Bezpieczniejszy dla niego będzie wybór materaca piankowego lub lateksowego.

JKT – producent łóżek sypialnianych, mebli sypialnianych, materaców Częstochowa

Mebledosnu.pl to polski producent wysokiej jakości wyposażenia sypialni w tym mebli sypialnianych, łóżek sypialnianych i materaców. Nasza oferta to szereg produktów stworzonych z myślą o zdrowiu i wygodzie naszych klientów, którzy wybierając te rozwiązania okazują nam ogromne zaufanie, jakiego nie możemy zawieść. Dbamy by każdy detal w naszych produktach przyczyniał się do zdrowego i regenerującego snu, stanowiącego podstawę zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia w codziennym funkcjonowaniu użytkowników mebli od JKT. Klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy z zapoznaniem się z propozycjami przedstawionymi na stronie internetowej oraz odwiedzić w naszym salonie wystawowym.

Dodaj komentarz